Siaubo filmai paremti tikrais faktais

Kad ir kokie baisūs siaubo filmai būtų, vis dėl to tai kinematografija, aktorių suvaidinti ir dirbtinėse erdvėse nufilmuoti vaizdai, su ypatingai gerai parinkta muzika ir garso efektais. Bet kai kurie siaubo filmai yra realių įvykių atspindys.

Tam tikri įvykiai, iš tiesų nutikę praeityje, davė pradžią dešimtims siaubo filmų. Čia paminėsime tik keletą iš jų.

Ar žinojote, kad:

  • Filmas „Nasrai“, pasakojantis apie didžiulio ryklio užpuolimus taip pat paremtas tikrais faktais?
  • Filmo „Švytėjimas“ viešbutis iš tikrųjų egzistuoja. Tai Stanley Hotel Kolorado valstijoje. Režisierius S. Kubrikas apžiūrėjo šį viešbutį, nes norėjo jame filmuoti šį klasikinį siaubo filmą, bet deja, viešbutis nepasirodė labai šiurpus...
  • JAV pastaraisiais metais dirba net 14 kunigų, turinčių leidimus iš Vatikano atlikti egzorcizmus. Jų užrašai dažnai įkvepia knygas ir filmus.

Siaubo filmai nepraranda aktualumo ir šiandien. Nuolatos kuriami senų filmų perdirbiniai. Atskleisime paslaptį – klasikinis Egzorcistas bus perdarytas ir pasirodys kino teatruose 2021 metais.

Šis filmas pasakoja apie paslaptingą lėlę, kurią apsėda dvasios ar demonai po to, kai satanistinio kulto nariai yra nužudomi namuose. Lėlė iš tiesų atrodo kraupiai, dar kraupesni įvykiai laukia ją priglaudusios šeimos.
Pasakojama, kad šis filmas pastatytas pagal tikrą istoriją ir vaizduoja tikėjimo kryžkelėje atsidūrusį jauną kunigą, kuris egzorcizmo kursuose nuolat kritikuoja jo vadovą, vyresnį dvasininką Luką. Iš pradžių manęs, kad netiki ne tik Dievu, bet ir Šėtonu, jaunasis kunigas, savo akimis pamatęs egzorcizmo procesus, ima abejoti savo ankstesnėmis nuostatomis.
Tai siaubo filmas, pastatytas pagal tokio paties pavadinimo knygą, kuri buvo išleista 1979 m. Filmas pasakoja namo Amitvilio gatvėje istoriją, kurioje pagrindinis vaidmuo tenka blogiui, gyvenančiam šio namo sienose. 
Ne visi vaikų žaidimai yra tokie nekalti ir gražūs, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Ir ne visi žaislai yra tik žaislai. 1988 m. siaubo juosta „Vaikų žaidimai“ pasakoja siaubo filmo mėgėjams puikiai pažįstamo žaislo Čakio istoriją, kuris vėliau taps vienu geriausiai žinomu siaubo filmo herojumi, galinčiu konkuruoti nebent su Fredžiu Kriugeriu.
Iki šių dienų „Košmaras Guobų gatvėje“ yra laikomas vienu geriausių siaubo filmų istorijoje. Naujoje filmo juostoje sugrįžta ir visiems puikiai pažįstamas Fredis Kriugeris, kurį atsimename su dryžuotu megztiniu, pradrėksta skrybėle ir aštrių nagų pirštine. Šį kartą Fredis vėl lankysis mūsų sapnuose, iš kurių, vėl pabėgti sveikam nebus taip lengva.
Tai turėjo būti įsimintina, kupina įspūdžių ir atradimų trijų draugų kelionė po Australiją. Deja, jaunuoliai tikėjosi kiek kitokių potyrių… Viskas pasikeičia, kai jie užsuka pamatyti Vilkų daubos, apie kurią sklando įvairios legendos ir mistinės istorijos. Deja, vieną iš jų tenka patirti ir filmo herojams.
Tai pasakojimas apie tai, kaip šeima, kurioje vaikas serga vėžiu, atsikelia į naują namą, kad būtų arčiau vaiką gydančios ligoninės. Tačiau pasirodo, kad namas naujiems šeimininkams ne itin svetingas.
Nors pavadinta tokiu pačiu pavadinimu kaip ir žinoma romantinė komedija, ši kino juosta šypsenos nekelia. Nors iš pradžių filmas gal kiek ir verčia manyti, kad tai meilės istorija. Graži vaikystė, draugiška kaimynė ir jos mama. Tačiau tai tik klaidingas pirmasis įspūdis.
Tai pagal tikrus faktus parengtas filmas. Kūrėjus įkvėpė daugiavaikės mamos Doris Bither iš Kalifornijos istorija, kuri nutiko dar 1974 m. Ši moteris išdrįso ieškoti pagalbos po to, kai savo namuose pati ir jos keturi vaikai patyrė nesuvokiamų esybių fizinę prievartą.
Filmas pasakoja apie skerdiką, besislepiantį po kaukėmis iš žmogaus odos. Benzininiu pjūklu jis žudė žmones, nudirdavo jiems odas ir jomis „dabinosi“ pats, dekoravo savo namus. Filmai pasižymi itin dideliu žiaurumu.
Egzorcistas pasakoja apie vienos demono apsėstos mergaitės egzorcizmo procesą. Tai siaubo klasika, kurią privalo pamatyti visi, kas domisi šiuo žanru.