Egzorcistas pasakoja apie vienos demono apsėstos mergaitės egzorcizmo procesą. Tai siaubo klasika, kurią privalo pamatyti visi, kas domisi šiuo žanru.
Pasirodo, panašus egzorcizmo procesas iš tikrųjų įvyko JAV 1949 metais. Manoma, kad egzorcizmą buvo bandoma atlikti 14 metų berniukui Robbie Mannheimui. Istorija keista tuo, kad vaiko šeima nebuvo katalikai. Juos iš pradžių lankė liuteronų kunigas, vėliau į pagalbą pasikvietęs ir katalikų kunigus, kurių specializacija buvo egzorcizmas. Po daugiau nei 40 metų pasirodė nemažai bandymų paneigti šio proceso realumą. Net jei nieko panašaus ir nenutiko, ši istorija davė pradžią ne vienam egzorcizmo procesus vaizduojančiam kino filmui. Vienas tokių yra Emily Rose egzorcizmas (2005 m.) apie mirtimi pasibaigusį merginos egzorcizmą ir kunigo atsakomybę. Dvasių išvarymas ir panašios istorijos atėjo iš viduramžių ir iki šiol audrina žmonių vaizduotę, nors mokslininkai bando įrodyti, kad tai psichinės negalios ištiktų žmonių istorijos.
1973 m. kino juosta kartais iki šiol vadinama pačiu baisiausiu filmu kino industrijos istorijoje. Pasakojama, kad žiūrėdami šį filmą žmonės ne tik klykė iš siaubo, bet ir alpo sėdėdami kino salių kėdėse. Tai gali suprasti tik tie, kurie jau matė šį filmą. Jame kūrėjai nestokoja kraują stingdančių scenų ir kai kurios iš jų yra tokios įtraukiančios ir tikroviškos, kad neįsijausti į šią juostą praktiškai neįmanoma netgi tam, kuris nemėgsta siaubo filmų.
Išskirtiniai kadrai, tokie kaip tilteliu nuo laiptų nusileidžianti demono apsėsta jauna mergaitė ar jos pakilimas virš lovos atrodo itin tikroviškai ir vietomis net norisi nusukti akis. Deja, įtikinama aktorės vaidyba daliai žiūrovų nepatiko. Nors tuo metu juostoje vaidinusiai merginai tebuvo keturiolika, vos pasirodžius filmui, ji sulaukė įvairių grasinimų ir nemalonių laiškų.
Iš tiesų tam, kad filmas būtų kuo tikroviškesnis, kūrėjai skyrė labai daug dėmesio. Kūrėjai norėjo, kad aktoriai, vaidinantys filme, iš tiesų jaustų siaubą. Todėl jie buvo nuolat gąsdinami. Pavyzdžiui, režisierius vis paleisdavo netikėtą šūvių seriją, kad aktoriai išsigąstų.
Be to, ne visi žino, kad scenose, kuriose vyrauja stingdantis šaltis, iš tiesų ne vaidinama, o tikrai yra šalta. Tam, kad jausmas būtų kuo tikroviškesnis, filmavimo aikštelėje veikė didžiuliai kondicionieriai, sugebėję patalpoje orą atšaldyti iki trisdešimties laipsnių celcijaus žemiau nulio. Tad prakaito lašai aktoriams tiesiog prišaldavo prie veidų. Be to, kalbama, kad filmuojant filmą ir iš karto po jo neaiškiomis aplinkybėmis mirė 9 su filmo filmavimu ar jo aktoriais susiję žmonės.
Parašykite komentarą