Išvarymas (The Conjuring, 2013)

Išvarymas (The Conjuring, 2013)

Tai filmas, kurį sukūrė siaubo filmo mylėtojams puikiai pažįstamas režisierius James Wan, pristatęs tokius filmus kaip „Tūnąs tamsoje“ arba „Pjūklas“. Tačiau filmas „Išvarymas“ kai kurių kritikų buvo netgi pavadintas geriausiu pastarųjų trijų dešimtmečių siaubo filmu. Jis išsiskiria ne tik įtraukiančiu siužetu, bet ir išskirtine vaizdo kokybe. Viso filmo metu kūrėjai parengė daugybę scenų, nuo kurių teks pašokti nuo sofos ir pajusti oda bėgančius šiurpuliukus. Tai tikras profesionalų darbas.

Filmo siužetas iš pradžių atrodo gana įprastas. Šeima atsikrausto į naujus namus. Čia gyvenimas teka įprasta vaga, kol paaiškėja, kad šalia visuomet yra dar kažkas. Jiems žaidžiant slėpynes, prie šeimos prisijungia ir dar vienas žaidėjas. Turbūt nereikia aiškinti, kad šis žaidėjas – ne iš šio pasaulio, o jo ketinimai – ne patys geriausi. Į pagalbą šeimai atkeliauja paranormalių reiškinių tyrėjų pora, kuri turėtų padėti, tačiau ne viskas taip paprasta, kaip atrodė iš pradžių.

Beje, filme skiriama daug dėmesio ir visuotinai pasklidusiai teorijai apie „Velnio valandą“, kuri yra apie 3 val. ryte. Kalbama, kad būtent tuo laiku nubunda tamsiosios jėgos ir priartėja prie mūsų. Beje, dar daugiau dėmesio šis filmas susilaukė todėl, kad jis yra sukurtas pagal tikrus faktus. Iš tiesų žinomi JAV paranormalių reiškinių tyrėjai Edas ir Loreina Warrenai tokį namą tyrė ir, pasak jų, bandė padėti ten gyvenantiems žmonėms išsivaduoti iš namuose tūnančio demono.

Šis filmas, vos pasirodęs, tuojau pat pritraukė ne tik žiūrovų, bet ir kritikų dėmesį. Apie jį buvo plačiai kalbama ir rašoma. Jis iki šių dienų kelia įvairių diskusijų ir iki šiol yra žiūrimas siaubo mylėtojų. Įdomus faktas yra tai, kad filmas buvo toks kraupus, kad vietą, kuriame jis nufilmuotas, suniokojo filmo „gerbėjai“ ir įvairių sektų nariai. Be to, šis filmas davė pradžią kelioms „Išvarymo“ serijoms ir, žinoma, pradėjo kitą filmų seriją – „Vienuolė“ (The Nun, 2018 m.)


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *