Ouija: blogio pradas (Ouija: Origin of Evil, 2014)

Ouija: blogio pradas (Ouija: Origin of Evil, 2014)

Ouija: Origin of Evil yra siaubo filmas, išleistas 2016 m., kurį režisavo ir sukūrė Mike Flanagan. Jis yra priešistorė prie 2014 m. išleisto filmo “Ouija”. Veiksmai vyksta 1967 m. Los Andžele, kur jauna našlė Alice Zander dirba savo priemiesčio namuose kaip spiritistinė mediumas, kartu su savo dukromis, 15 metų Paulina “Lina” ir 9 metų Doris. Šeima vis dar susiduria su neseniai mirusio Rogerio, Alicės vyro ir vaikų tėvo, mirtimi. Lina pasiūlo Alice įtraukti Ouija lentą į savo seansus.

Bandydama lentą, ji nežinodama susisieks su dvasia vardu Marcus, kuri pradeda apsėsti Dorisą. Alicė gauna pranešimą, kad bankas ketina išsiųsti pranešimą dėl namo užstatymo. Doris susisieks su lentos dvasia dėl pagalbos, tikėdama, kad bendrauja su savo mirusiu tėvu. Dvasia veda ją į paslėptą skyrių po rūsių sienos, kuriame yra pinigų maišas. Kai ji duoda pinigus savo motinai, šeima surengia Ouija seansą, tikėdami, kad gali susisiekti su Rogeriu. Kai lentos atsako į klausimą, į kurį tik Rogeris žinotų atsakymą, įkvepiama Alicė patiki, kad jie bendrauja su jos mirusiu vyru.

Filmas tyrinėja temas, susijusias su šeimos praradimu, spiritizmu ir rizika, kuri gali kilti, kai žaidžiama su dvasiniais pasauliais. Taip pat jis nagrinėja veiksmo metu egzistuojančias rūpesčių, tokių kaip finansinės problemos, ir kaip toks spaudimas gali paveikti žmonių sprendimus ir veiksmus.

Iš estetinės pusės, filmas sukūrė įtampą ir bauginančius momentus, taip pat stengiasi pateikti 1960-ųjų Los Andželo atmosferą, kurioje vyksta veiksmai. Be to, jis pabrėžia šeimos svarbą ir tai, kaip jie stengiasi susidoroti su netikėtomis aplinkybėmis, kurios juos apsupa. Tačiau, kaip ir daugelyje siaubo filmų, filmas turi ir kai kurių stereotipinių momentų bei siužeto vingių, kas gali būti kritikuojama. Vis dėlto, jis teikia daug įtampos ir bauginančius momentus tiems, kurie mėgsta siaubo filmus su paranormaliais elementais.


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *