Teksaso skerdynės (The Texas Chain Saw Massacre, 1974)

Teksaso skerdynės (The Texas Chain Saw Massacre, 1974)

Filmas pasakoja apie skerdiką, besislepiantį po kaukėmis iš žmogaus odos. Benzininiu pjūklu jis žudė žmones, nudirdavo jiems odas ir jomis „dabinosi“ pats, dekoravo savo namus. Šis filmas sulaukė ne vieno perdirbinio, paskutinis jų – Leatherface – 2017 metais. Filmai pasižymi itin dideliu žiaurumu.

Teksaso skerdynių personažas tapo plačiai žinomas ir atpažįstamas Amerikos kultūroje, nes šis filmas sukrėtė daugybę žmonių. Vėliau komiksų pagalba personažas išpopuliarintas dar labiau.

Filmas paremtas vieno iš garsiausių Amerikos serijinio žudiko Edo Geino istorija. Šis psichikos negalią turėjęs žudikas pasižymėjo itin žiauriu elgesiu su savo aukomis ir kanibalizmu. Ne veltui Edas Geinas paliko gilų pėdsaką Holivude. Jo žiaurumai įkvėpė dar du gerai žinomus, bet tarpusavyje nesusijusius filmus: Psychas (Psycho) ir Avinėlių tylėjimas (Silence of the Lambs). Taip, teisingai, Hanibalo Lekterio prototipas buvo tas pats serijinis žudikas siautėjęs Amerikoje 1957-siais.

Paminėti tik keli filmai ir jų franšizės, kurie paliko gilų įspaudą Holivodo siaubo filmų erdvėje. Tai visuotinai atpažįstami filmai.


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *