Anabelė (Annabelle, 2014)

Anabelė (Annabelle, 2014)

Šis filmas pasakoja apie paslaptingą lėlę, kurią apsėda dvasios ar demonai po to, kai satanistinio kulto nariai yra nužudomi namuose. Lėlė iš tiesų atrodo kraupiai, dar kraupesni įvykiai laukia ją priglaudusios šeimos.

Kūrėjas

Filmas Annabelle buvo sukurtas režisieriaus John R. Leonetti. Tai yra tęsinys populiariam filmui “The Conjuring”, kurį režisavo James Wan.

Anabelė siužetas

Filmas prasideda nostalgine scena iš Išvarymo, kurioje trys jauni žmonės pasakoja Ed ir Lorraine Warren apie jų patirtį su paslaptinga lėle Anabelė, kuri, jų manymu, yra užvaldyta.

1967 m. Santa Monikoje gyvenantys Johnas ir Mia Form laukiasi savo pirmagimio. Johnas nusprendžia padovanoti savo žmonai retą lėlę, kurios ji ilgai norėjo. Mia džiaugiasi dovaną ir deda ją į savo lėlių kolekciją. Tačiau netrukus jų ramus gyvenimas virsta košmaru. Viena naktį Mia liudija siaubingą nusikaltimą kaimynų namuose. Grįžusi namo, ji yra puolama dviejų asmenų, vienas iš jų laiko tą pačią Anabelės lėlę. Po šio įvykio prasideda eilė paranormalių įvykių, susijusių su lėle.

Mia sužino, kad viena iš užpuolikų buvo Anabelė Higgins, dalyvavusi šatanistinėje sektos ceremonijoje. Po to, kai Anabelė mirtinai žūsta, laikydama lėlę, Mia įtaria, kad lėlė gali būti užkeikta. Nepaisant to, kad jie bando atsikratyti lėlės, ji vis grįžta, keldama vis didesnę grėsmę šeimai.

Kai Mia susiduria su vis daugiau ir daugiau pavojingų situacijų, ji kreipiasi į ekspertus dėl pagalbos. Tačiau kuo labiau jie bando atskleisti lėlės paslaptį, tuo labiau jie suvokia, kad jie susiduria su galinga ir pikta jėga, kuri nori pasiimti ne tik Mijos, bet ir jos kūdikio sielą.

“Anabelės Mįslė” yra įtemptas ir emocingas siaubo filmas, kuris tyrinėja tamsiąsias žmogaus sielos gilumas ir tai, kiek žmogus yra pasirengęs eiti, kad apsaugotų savo šeimą nuo nežinomos ir pavojingos jėgos.

Baimės atskleidžiamos filme

Annabelle yra tipiškas siaubo filmas, kuriame yra daug įtampos, staigmenų ir baimės jausmo. Filme skleidžiamos tokios baimės:

  • Paranormalūs reiškiniai: Lėlė, kuri juda pati, dingsta ir atsiranda kitose vietose, yra pagrindinis filmo baimės šaltinis.
  • Demonai: Filmas pateikia idėją, kad demonai gali užvaldyti daiktus ir žmones, siekdami savo tikslų.
  • Satanistinės sektos: Filmo pradžioje puolimas į namus rodo, kaip pavojingi gali būti žmonės, kurie tiki tamsiosiomis jėgomis.
  • Baimė dėl šeimos saugumo: Mia ir John kovoja už savo kūdikio saugumą, o tai sukuria didelę įtampą ir baimę.

Visa ši atmosfera, kartu su tamsiais kadrais, muzika ir staigmenomis, daro Annabelle vienu iš labiausiai įsimintinų siaubo filmų.


Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *