Siaubo filmai apie dvasias

Ar kas yra po mirties? Ką veikia mirusieji? Ar iš tikrųjų mirusiųjų bijoti nereikia? Šie ir panašūs klausimai kankina žmones ne dešimtis, o šimtus ir net tūkstančius metų. Tikėjimas dvasiomis yra toks senas, kaip ir pats žmogus. Nežinojimas ir nesupratimas veda prie didelių baimių ir fantazijų. To ir reikia knygų ir siaubo filmų kūrėjams, kad sukurtų iš tiesų šiurpius ir giliai sukrečiančius kino filmus.

Siaubo filmai apie vaiduoklius ir dvasias dažniausiai būna labai baisūs, nors yra ir išimčių (Prisiminkite Patriko Swayzo įkūnytą personažą filme „Vaiduoklis“. Kokie filmai apie dvasias baisiausi? Norime pristatyti 5 kandidatus į baisiausių siaubo filmų apie paranormalius reiškinius. Reitingą sudarykite patys, nes kas vienam labai baisu, kitam gali pasirodyti šiek tiek juokinga...

Stengiamės paminėti gana naujus jau XXI amžiuje pastatytus filmus, nors pats filmų apie dvasias bumas prasidėjo dar 1970-siais. Tikriausiai matėte klasika tapusį „Švytėjimą“ ar „Candyman“. Šiuos filmus galima pasilikti desertui. Šiuolaikinės kino kūrėjų technologijos leidžia sukurti itin kraupius ir baisius filmus. Beje, filmų apie dvasias kūrėjai tikrai sustoti nežada, nes kas gali būti baisiau už apleistą namą, laimingą šeimą ir vaiduoklius, bandančius parodyti, kad jie čia šeimininkai.

Egzorcistas pasakoja apie vienos demono apsėstos mergaitės egzorcizmo procesą. Tai siaubo klasika, kurią privalo pamatyti visi, kas domisi šiuo žanru.
Siaubinga stebėti ne iš šešėlių lendančias juodas rankas, bet žmones – mamą ir jos sūnų, kurie, susidūrę su vaiduokliu, eina iš proto. Tai gana prasmingas filmas, atskleidžiantis šeimų, kuriose yra žmonių, turinčių protinę negalią, baimes ir jausmus.
Spiritizmo seansai ne visada baigiasi smagiu pasikalbėjimu su dvasiomis. Apie tai gali sužinoti būtent šio filmo žiūrovai. Filmas pasakoja apie spiritismo seansais besiverčiančią „mediumę“ ir jos vaikus.
Tada iš kažkur būtinai atsiras dvasios ar demonai, norintys priminti apie savo kančias ir išvaryti lauk gyvuosius. Šiame filme viskas vyksta panašiai, bet... dvasios yra vaikai, nes tai baisių nusikaltimų prieš vaikus vieta.
Filme vaidina Oskaro laureatė Nicole Kidmann. Tai gotikinis siaubo filmas, sukurtas ispanų režisieriaus. Originalus ir bauginantis – koks ir turi būti tikras siaubo filmas.
Šeima atsikrausto į naujus namus. Jiems žaidžiant slėpynes, prie šeimos prisijungia ir dar vienas žaidėjas. Turbūt nereikia aiškinti, kad šis žaidėjas – ne iš šio pasaulio, o jo ketinimai – ne patys geriausi.
Filmas apie du vaikus, kuriuos bando globoti iššūkių nebijanti šeima. Vaikučiai penkis metus buvo palikti miške be priežiūros biologinių savo tėvų. Juos ten prižiūrėjo „mama“, kuri negali savo vaikų palikti net kai jie persikrausto į naują globėjų šeimą. Namuose pradeda dėtis keisti dalykai. Vaikai stengiasi naujuosius globėjus apsaugoti nuo „mamos“, tačiau netrukus jie susiduria su visu jos siaubūniškumu.